Mahir Taşyurt – Soruşturma #003 – R

R.

Mahir Taşyurt kimdir?

Mahir Taşyurt 3 Mayıs 1997’de İstanbul’da doğdu. Üniversiteye kadar Ankara’da yaşadı. Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesinde tamamladı. Maliyeci.
Okumaya nasıl başladın? Kimler ile başladın?

Okumaya Ernest Hemingway ve William S. Burroughs ile başladım.
Yazmaya nasıl başladın? Neden başladın? 

Merak ettim, yazmak istedim. Yazdım.İlk yayınlanma sürecin nasıl oldu?

Üzerinde çalıştığım şiire güvendim ve bir dergiye gönderdim yayımlandı.Yayıncılık tecrübelerinden bahsedebilir misin? Yayıncılığın yazdıklarına nasıl bir etkisi oldu?

Yayıncılıkta arka planda kalmayı tercih ettim. Bana yarattığı tek avantajı daha çeşitli ve geniş aralıkta şiir görmem oldu.Kitabından kısaca bahsettikten sonra kitabının sende olan etkisini, “kitap” kavramına bakışına etkilerini anlatabilir misin?

Altı üstü bir kitap. Fakat kitabın basım sürecinde Ahmet Güntan ve Ömer Şişman gibi etkilendiğim insanlar ile çalışmak hem basım aşamasında hem de yayımlandıktan sonraki süreçte kitaba olan güvenimi arttırdı.Güncel olarak edebi kendine ve edebi çevreye karşı bakışın nasıl? Seni direkt olarak etkileyen isimler var mı?

Edebi çevreden son derece uzağım. Ömer Şişman, Ahmet Güntan, William S Burroughs, Ezra Pound, Inger Christensen gibi isimler beni etkiledi.
Teşekkürler.


Bir Cevap Yazın